Pestex İlaçlamakonteyner fümigasyonu
konteyner

Konteyner Fümigasyonu

Konteyner Fümigasyonu

Fumigasyon Konteyner'inin Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Nakliye ve ihracat amacı ile kullanılan konteynerler, kullanım amaçlarına göre birçok farklı ölçüde ve özellikte imal edilmektedir. Konteyner Fumigasyonu uygulaması yapılacak konteynerlerin bu özelliklerine göre tercih edilmesi uygulamanın başarısını artıracak en önemli kriterlerdendir. Nakliye ve Fumigasyon işleminde genellikle DC Konteynerler (Dry Container) tercih edilmektedir. Genellikle kuru gıda ve yüklerin ölçülerine göre şu şekilde sıralanır.

20’DC Fumigasyon Konteyner’i
En sık kullanılan konteyner tiplerinden biridir, Çelik materyalden imal edilmiş bu konteyner içerisinde yapılacak Fumigasyon işlemi öncesi gaz sızdırmazlığı kontrol edilmelidir.

20’DC Konteyner Ölçüleri
Genişlik: 2,35 m
Uzunluk: 5,90 m
Yükseklik: 2,37 m
Hacim: 33 metreküp

40’DC Fumigasyon Konteyner’i
20’DC konteynerlere nazaran yaklaşık 6 m daha uzun olan 40’DC konteynerler çelik malzemeden imal edilmiştir. Hacmen daha geniş alana sahip 40’DC konteynerlerin, Fumigasyon öncesi gaz sızdırmazlıkları kontrol edilmelidir.

40’DC Konteyner Ölçüleri
Genişlik: 2,35 m
Uzunluk: 11,98 m
Yükseklik: 2,35 m
Hacim: 66 metreküp

40’HQ Fumigasyon Konteyner’i
40’HQ konteynerler 40’DC konteynerler ile aynı genişlik ve uzunluktadır. Arlarındaki tek fark HQ konteynerlerdeki yükseklik farkından kaynaklanmaktadır. Fumigasyon işleminde bazen 40’DC ile karıştırılan bu konteynerler hacim farkından dolayı yapılacak Fumigasyon işleminden tam sonuç alınamamasına neden olabilir.

40’HQ Konteyner Ölçüleri
Genişlik: 2,35 m
Uzunluk: 11,98 m
Yükseklik: 2,69 m
Hacim: 76 metreküp

Arayın
WhatsApp ile Hemen Ulaş!